GENÇ OLANLARIN DEĞİL, EN GENÇ OLANLARIN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GENÇ OLANLARIN DEĞİL, EN GENÇ OLANLARIN SİTESİ

SANAL ALEMLE GERÇEK DÜNYANIN BİRLEŞTİĞİ NOKTA

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 279
İş/Hobiler : bilgisayar,internet
Lakap : göktuğ
Rep :
Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si Right_bar_bleue

Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si Empty
MesajKonu: Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si   Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 10:41 pm

RapHaber :Biraz Mic Check & Silahsiz Kuvvet & Sagopa Kajmer'den bahsedermisin?

Sagopa K : Mic check DJ adim Silahsiz Kuvvet ilk göz arim Sagopa Kajmer rap okulundan aldigim diplomam.

RapHaber :Bu aralar album calismasiyla ilgileniyorsun bizlere album uzerine bilgi verirmisin?

Sagopa K :Album yaklasik 1 bucuk senede bitti aslinda ben albumu cok önceden cikaracaktim cunku 2 cd lik olan bu albumun 1. cd si zaten 6 ayda bitmisti fakat bir degisiklik olsun diye bir ilk yasatalim diye cift cd lik bir album yaptim bu nedenle fazla vakit aldi sözleri muzigi mixaji ve tabiiki konuk mc leriyle. Bence bugune kadar yaptigim en iyi album ve kesinlikle bir bas yapit. Bu albumle sevenlerim bin katina cikacak ve rap hakettigi yeri bulacak.

RapHaber :Bircok kisinin yeni tarzini daha cok begendiklerini duyduk ne cevap vermek istersiniz?

Sagopa K :Yeni tarzimi ailem de cok begeniyor tabiiki bende. Önceden cok hardcore cok brutaldim fakat bundan sonra sadece normal bir tonda gidecegim. Bazilari icin hayal kirikligi olmustur kesin fakat bir süre sonra brutal hardcore un bos bir isden baska hicbirsey olmadigini anliyorsunuz. Güzel bir sesim oldugu soylenebilir bu nedenle sesimi kullanma zamanim gelmisti. Bende her an hersey olabilir yani bir mc oldugu yerde durmamali degisken olmali ki üretken olsun. Begenenlere cok tesekkurler fanatik hayranlarima ise soyleyebilecegim tek sey icinizdeki brutal sagopayi oldurun sagopa edebi bir lirisittir ama sokak konusur daha cok konusacagiz merak etmeyin.

RapHaber : Dream Tv'deki Görüntüleri görünce görüyoruzki kolpa ile hic bir yakinlik yok acaba bu sorun neden olustu?

Sagopa K :Yalan rüzgari dizisi misali sorulara cevap vermiyorum artik. kolpa iyi bir mc bende herkes kendi isinden mesul ben de herkes arkadaslik yapar ben de bazilari affetmez ben de ben ince elerim *** dokurum ve rap yolunda en iyi kuvvetmira su anki kuvvetmiradir. kolpa ile arkadasligimiz tabiiki devam etmekte fakat bunun sadece bir is cikar iliskisi oldugunu belirtmek isterim. Bazi seyler bazen dilediginiz gibi gitmez ve boylece dilemediginiz bir tarz takinirsiniz. Biz kardes gibi yasadik hala onu kardes gibi gorsem de is ve arkadasligin ayri oldugunu bana zaman hakikaten ogretti. Cok soguk biriyim hatta buz gibi de diyen olmustur. Eger ki bir tatsizlik yasandiysa benim cephemde o hicbir zaman her nedense cözüme kavusamiyor. Belki cok katiyim ama benim kisiligimde bu var cezaya müzik hayatinda cok icten bir basari diliyorum. Her zaman bu mukemmel mc nin destekcisiyim

RapHaber :Kuvvetmira'da degisikler olacakmi? kuvvetmira ne zamana kadar devam edecektir?

Sagopa K :Kuvvetmira hergün degisiyor mista brown ve ben elimizden geldigince islerimizi yoluna koyup deep rap uretme yolunda emin adimlarla ilerliyoruz. Bircok mc ile beraberiz ama su varki kuvvetmira her kim olursa olsun her kim cikarsa ciksin ben dimdik ayaktayken devam edecektir kimse olmasa bile bir silahsiz kuvvet bir sagopa kajmer bir mic check yani butunuyle ben bir rap klasigiyim bu nedenle bu studyodan cikan hersey bir sekilde satacaktir. Ben hayatimi rap e adadim ve cok mutluyum kuvvetmira gulumsedikce turk rap hakettigi yere ulasacaktir emin olun. destekcilerimize binlerce kere tesekkur ederim.

RapHaber :kolpa'nin Annesi kisa bir sure önce vefat etti ne iletmek istersiniz?

Sagopa K:Haberini duyar duymaz isimi gucumu birakip cezanin bu kotü gününde yanina gittim ve gercekten gördügum tablo cok aciydi. Caresiz bir sekilde cansiz bir bedene bakiyorsunuz hele de anneniz olunca . Allah annelerimizi babalarimizi ve kardeslerimizi korusun aile kaybi bambaska bir sey. Ben Cezanin annesini o kadar cok seviyorum ki onu bir prenses gibi görüyorum ona albumumu adadim. Hemde isim sarkisini BIR PESIMISTIN GÖZYASLARI nin sonundaki konusma kolpa ve benim yillarca unutamayacagimiz bir konusma olacak cunku benim annemde de cezanin annesinde beliren o lanet hastaligin baslangici var. Bir anlamda hem Cezanin annesine hem de kendi anneme adadigim bir sarki. Isin kötüsü ben kendi anneme hicbir sekilde bu durumu aciklayamiyorum. Cünkü o benim annem ve uzülmesini istemiyorum fakat sunu biliyorum ki bu hastaligin gördügum kadariyla hic bir caresi yok. Sadece her gün Allah'a yalvarip ne olur bitis cizgisini daha da uzat diye yalvarirsiniz cünkü careniz yok. Düsündükce uzuluyorum ama biliyorum ki ayni hastalik sebebinden dolayi ben de Cezanin o caresiz durumuna düsecegim. Bunu ben de biliyorum tanri da. kolpa ya bol sabir diliyorum ıykkk ben'e de. umarim kisa zamanda atlatirlar bu buyuk aciyi.

RapHaber :Bircok Mc'ye destek veriyorsun bunlardan birkac tanesini sayarmisin ve onlarla nasil ilgileniyorsun?

Sagopa K:Bircok mc dinliyorum begendiklerime elimden geldigince destek veriyorum. Belki sayilmamasi gerek (cünkü o benim kardesim gibi) ama yine de söyleyeyim mista brown band of the lost souls ekibinin diger mc si remake hepinizin cok sevdigi sahte oğlan nefret grubundan dr fuchs iq (aykuu) grubundan mac preyna ve dr hiphop. Hemen soylemek isterim mac preyna bence yakinda kasip kavuracak muhtesem bir lirisist ve cok iyi bir mc haricinde kolera dj toolz (mc nick i sadece toolz) dj funky c aka nadiran derin darbe (asi ve mic-rop) harun aka kasirga supreme hebrew intellekt aka shi su anda bunlar aklima geliyor ama daha bir cok mc var. Cok yakinda benim hazirladigim beatlere killah priest remedy ve non phixion gibi onemli rapper lar flow atacak (supreme intellekt in yeni albumu icin tum bu beatler) bu nedenle gelecekte beni dunya sahnesinde daha cok görebileceksiniz. Bunlar haricinde azeem hobo juction dan eye-q ve efsanevi saafir de yakinda beatlerimin tadina bakacak kisilerden. Cok isim var daha ne yapacagimi inanin bilmiyorum isler karisik.

RapHaber bu siralar bircok diss hazirlaniliyor mesela disspanzer gibi ne cevap vermek istersiniz?

Sagopa K:Hazirlanan dissleri dinlemedim zaten benim ayarimda birini goremiyorum. Egerki birgün iyi ve önemsedigim bir rapci bana diss yaparsa nedeni neymis diye düsünürüm. Ama su ana kadar yapilanlar kicinizi bile silmeyeceginiz bir tuvalet kagidindan öteye zaten gidemez. Dinleyenlere sorun soylerler ben turk rap dunyasiyla ilgilenmiyorum benim gözüm tepede orada gercek rapper lar var ve ben bir gun onlarla ayni studyolarda calisacagim. Hedefiniz her zaman yüksek olsun alcaklarda alcak hareketler yapmanin ne kendinize ne cevrenize ne de yaptiginiz ise bir yarari yok.

RapHaber duydugumuza göre tekrar Silahsiz Kuvvet'e gecmissin bize gelen haber acaba dogrumu?

Sagopa K :Aslina bakarsaniz yoluma sagopa kajmer olarak devam etmek istiyorum fakat Silahsiz Kuvvet fanatiklerini yari yolda birakmamak gerekir cünkü bir cok kult album Silahsiz Kuvvet olgusuyla belirdi ve simdiki yerini aldi. Silahsiz Kuvvet beat leri bitti ama su aralar ne yazacagimi inanin bilemiyorum cünkü bir double cd lik album bitirdim ve gercekten lirikler masterpiece oldu. Simdilik dinleniyorum ama Silahsiz Kuvvet anormal iyi bir sekilde sevenlerinin karsina gececek ve hep beraber sarkilarimi söyleyecegiz bekleyin sadece.

RapHaber :Mic Check kimleri dinler?

Sagopa K. on bir senedir en cok kendimi dinledim cunku kendimi cogu yabancidan daha iyi bulmaya basladim bunun nedeni benim yarattigim sarkilarin duygulara daha cok hitap etmesi ve yazdigim sozlerin hepsinden daha iyi olmasi. Artik yurtdisi fanatizmi kalmadi bende. Sagopa dinliyorum iq ve derin darbe dinliyorum dr fuchs dinliyorum funky c dinliyorum yani cevremdeki insanlari dinliyorum. Tabiiki bayildigim mc ler var örnegin son 1 senenin asindirdigim plaklarindan birisi immortal technique onun haricinde son zamanlarda bb project ve sole un bir önceki albumunu cok dinliyorum. Brother Ali de cok basarili ama emin olun ben kendimi dinlerken daha cok aaaif aliyorum. Önceden nefret ederdim kendimden ve müzigimden ama simdilerde gayet seviyorum. Album cikinca nedenlerini anlarsiniz. Ben turk rapinin ne kadar iyi bir tur oldugunu artik kabul ettim dilimizdeki aheng bizim tinilarimiz ruhumuz hicbir yerin taklit edemeyecegi birsey. Bu nedenle artik kendi hayatimdan derledigim sarkilarimi en cok dinliyorum.

RapHaber :RapHaber.Com sitesini nasil buluyorsunuz?

Sagopa K :Turk rapi adina yapilan objectif sitelerin herbirine saygim var. sizin sitenizi sanirim 2 kere ziyaret ettim cok sık güncellenirse bence cok daha basarili olacaktir. Tebrik ederim sizleri. tüm raphaber.com ziyaretcilerinin gecmis kurban bayramini ictenlikle kutlarim
https://pcalem.yetkin-forum.com

Sagopa Kajmer Röportajlarından 1.si
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-